RSS

Hafta Sonu Önerileri…

06 Mar
  • Geçmişten günümüze kalmayı başarmış herhangi bir tarihi yapıyı gezin. Geçmişe özenmeyin ama gününüze sahip çıkarsanız geleceğe neleri bırakabileceğinizi; gelecektekilerin bizlerin bıraktığı eserlerle ne kadar etkileneceğini hayal edin.
  • Kurumsal olmayan hatta iki masadan fazlasına yemek çıkaramayan bir aile işletmesi bulun. Annenin kızına, babanın oğluna ya da çeşitli varyasyonları içinde birbiriyle didişmesini izleyin. Bu durumun tam olarak Adem’in Havva’yı ilk çocuk için ikna ettiğinden beri devam ettiğini unutmayın. Kendi aile kavgalarınız içinde de boğulmaya kalkmayın. Bazı şeyler hiç değişmez.
  • Uzun zamandır görmediğiniz arkadaşlarınızı, hiç yanınızdan ayıramadığınız cep telefonunuzdan silin. Onlar arkadaşınız filan değiller. Bir ara ortak çıkarlarınız varmış artık yok. Silme işi bittikten sonra ille de canınızı sıkacak bir şey yapmak isterseniz, televizyonu açın. Bir kanalda mutlaka “Neşeli Günler” denk gelecektir. Olmadı Show TV’de “Doktorlar” izlersiniz.
  • Hayatınızda bir değişiklik yapın. Henüz eskiciye verilmediyse, bir dönem bütün gazetelerin dağıttığı ansiklopedilerden herhangi birini alıp kurcalayın. Editör elinden geçmiş, sayfa yapısı üzerinde çalışılmış bilginin ne kadar kolay okunduğunu, Wikipedia’nın doğru bilginin işlenme şekline uymadığını görün.
  • Her zaman uyuyan bir ülkede yaşadığınızdan, bir gün amacınız, alkolünüz, arkadaşınız ya da dini korkularınız ve hayatınızdaki ekranlar olmadan sabahlayın. Uyanık olmanın gerçekte ne kadar zor olduğunu keşfedin.
  • Uzatmalı sevgilinizle evlilik, birlikte yaşama, ne olacak bu bizim halimiz, ben çocuk istiyorum… türü cümleler dışında cümleler ihtiva eden diyaloglar geliştirin. Bu diyalogları akışına bırakırın ve sonunda ayrılmamaya özen gösterin.
  • Hala genç ve güzel olduğunuzu ve hatta zeki olup karda izinizi belli etmeyeceğinizi düşünüyorsanız, evdeki bulgurdan olmayacağınıza inancınız tamsa aldatın. Vicdanınızın değil ama bulgurunuzun taşı ile tanıştıktan sonra kafanızın yarılmasının nasıl olduğunu keşfedin.
  • Son olarak kişilik özelliklerinizin hayatınızın içine nasıl ettiğini görmek için becerip bulabilirseniz, psikiyatr eşliğinde tarafsız haber izleyin. Öğrendiklerinizi kendinize uygulamaya kalkın. Ortaya çıkan siz olamayacağınızdan, etrafınızdan çekip giden ya da laf sokarak sizi adam etmeye çalışacak arkadaşlarınızı gözlemleyin. Siniriniz kaldırır da onları öldürmemeyi başarırsanız, içsel huzur için atmanız gereken 7 milyar adımdan birini daha atmışsınızdır demektir.
  • Hafta sonunuzun ırzına geçecek bir patronunuz, bozuk musluğunuz, uzun zamandır alınması gereken ıvır zıvırınız ve en önemlisi Euro Bölgesinden etkilenmiş bir bütçeniz olmaması dileklerimle, keyifli tatiller!

 

Reklamlar
 

Yorumlar kapalı.

 
%d blogcu bunu beğendi: