RSS

We are the world… We are the Children…

10 Eki

Hangi ara sadece kendimizle ilgilenen işte, okulda evde tek başına çekirdek çitleyerek haberleri izleyen ve dünyanın geri kalanını umursamayan bir hale geldik. Bir zamanlar birlikte bir şeyin değişeceğine inanan Kapitalist düzenin sembolü Amerika Birleşik Devleri ile aynı zihniyetle biz de dünyanın değişeceğine inanmıştık Halbuki. Hatırlamayanlar aşağıdaki şarkıyı görünce, duyunca hatırlayacaktır.

Şimdilerde ülkenin üstünde savaş bulutları dolanıyor. 30 yıldır bitmek bilmeyen ve paylaşmayı bir türlü beceremediğimiz idaremiz ve topraklarımız var. Devlet eliyle hayvanları itlafa götürecek 5199 sayılı kanun tasarımız var. Her gün 10’dan az ölen şehit haberleri, trafik kazazedeleri hatta intihar bombacıları yüreğimizin telini titretmiyor. Biz ne ara “bir insanın” canının önemine sayı ile karar vermeye başladık?

Hangi olaylardan sonra kendi başımıza gelenleri bile kanıksar, tepki vermez hatta uğraşılmaz bulduk? Şimdi üç beş kişi çıkıp son AKP iktidarını adres gösterecekse de hatalı olacak çünkü uzun zamandır hatta Susurluk Skandalından beri toplu halde tepki verdiğimiz tek toplumsal olay depremler herhalde. Hoş onda bile “Belalarını buldular” diyenler vardı doğudaki depremler için, batıdaki depremlerde ise adres oradakilerin azıtmışlığıydı.

Kendi adıma hiç bir zaman milliyetçi olamadım. Ulusalcı olamadım. Muhafazakar olamadım. Kendi adıma yaşadığım coğrafyayı sevmekten ve dünyanın tamamını bir bütün olarak önemsemekten başka hiç bir şeyle ilgilenmedim. Sanırım ben bir yerde hata yapmış olmalıyım ki karşımda bulduğum sonuçlar ve sorunlar kendimi bildim bileli olanlarla aynı! Hala “büyüklerin” izin vermediği bir dünyada değiştirilebilecek düzende yaşadığımızı söyleyerek yan çizecekseniz sözüm size değil ama o biraz içi kıpırdananlar bu gün kendiniz için ve dünya için farklı bir şey yapın. Hiç bir şey değişmese bile kendinizi iyi hissedersiniz…

Reklamlar
 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: